by ti-amie DAY 8: MONDAY, SEPTEMBER 5
COMPLETE
ARTHUR ASHE STADIUM 12:00 PM
WOMEN'S SINGLES R4
CZE P. Kvitova [21] vs USA J. Pegulav[8]
MEN'S SINGLES R4
Upcoming
USA F. Tiafoe [22] vs ESP R. Nadal [2]
7:00 PM
WOMEN'S SINGLES R4
Upcoming
USA D. Collins [19] vs A. Sabalenka [6]
MEN'S SINGLES R4
Upcoming
CRO M. Cilic [15] vs ESP C. Alcaraz [3]
LOUIS ARMSTRONG STADIUM 11:00 AM
MEN'S SINGLES R4
GBR C. Norrie [7] vs A. Rublev [9]
WOMEN'S SINGLES R4
Upcoming
POL I. Swiatek [1] vs GER J. Niemeier
WOMEN'S SINGLES R4
Upcoming
V. Azarenka [26] vs CZE K. Pliskova [22]
MEN'S SINGLES R4
Upcoming
I. Ivashka ITA vs J. Sinner [11]
GRANDSTAND 11:00 AM
MEN'S DOUBLES R3
GER T. Puetz [4]/NZL M. Venus [4] vs COL J. Cabal [13]/COL R. Farah [13]
WOMEN'S DOUBLES R3
Upcoming
FRA C. Garcia [14]/FRA K. Mladenovic [14] vs UKR L. Kichenok [4]/LAT J. Ostapenko [4]
MEN'S DOUBLES R3
Not before 3:00 PM
GBR L. Glasspool [11]/FIN H. Heliovaara [11] vs AUS T. Kokkinakis [8]/AUS N. Kyrgios [8]
MIXED DOUBLES QF
Upcoming
JPN E. Shibahara/CRO F. Skugor vs TBD
COURT 17 11:00 AM
WOMEN'S DOUBLES R3
CHN Y. Xu [7]/CHN Z. Yang [7] vs USA C. Dolehide [12]/AUS S. Sanders [12]
WOMEN'S DOUBLES R3
Not before 12:30 PM
USA D. Krawczyk [6]/NED D. Schuurs [6] vs UKR M. Kostyuk [11]/CHN S. Zhang [11]
WOMEN'S DOUBLES R3
Upcoming
USA C. McNally/USA T. Townsend vs HUN D. Galfi/USA B. Pera
MIXED DOUBLES QF
Upcoming
AUS S. Stosur/AUS M. Ebden vs BEL K. Flipkens/FRA E. Roger-Vasselin
COURT 5 11:00 AM
MEN'S DOUBLES R3
BRA M. Demoliner/POR J. Sousa vs ITA L. Sonego/ITA A. Vavassori
MEN'S DOUBLES R3
Not before 12:30 PM
AUS M. Ebden/AUS M. Purcell vs NED W. Koolhof [2]/GBR N. Skupski [2]
JUNIOR BOYS' DOUBLES R1
Upcoming
USA A. Frusina/USA A. Razeghi vs SRB B. Djuric/POR T. Pereira
JUNIOR BOYS' DOUBLES R1
Upcoming
USA M. Lee/USA C. Woestendick vs ESP M. Landaluce [3]/ESP P. Rodenas [3]
COURT 10 11:00 AM
JUNIOR GIRLS' SINGLES R1
DEN J. Svendsen [13] vs USA K. Hui
JUNIOR BOYS' SINGLES R1
Upcoming
USA H. Rivera vs ESP M. Landaluce [5]
JUNIOR BOYS' SINGLES R2
Upcoming
USA O. Baris vs SUI K. Feldbausch [3]
JUNIOR GIRLS' DOUBLES R1
Upcoming
SLO E. Milic/POL M. Rowinska vs FRA Y. Bartashevich/K. Zaytseva
COURT 13 11:00 AM
JUNIOR GIRLS' SINGLES R1
BEL A. Van Impe vs USA A. Blokhina
JUNIOR BOYS' SINGLES R2
Upcoming
USA K. Kang vs CZE J. Nicod [11]
JUNIOR BOYS' SINGLES R2
Upcoming
PER G. Bueno [7] vs NZL J. Loutit
JUNIOR GIRLS' SINGLES R2
Upcoming
CAN V. Mboko [9] vs DEN R. Munk Mortensen
JUNIOR BOYS' DOUBLES R1
Upcoming
BRA J. Fonseca/JPN R. Sakamoto vs PER G. Bueno [2]/PER I. Buse [2]
COURT 4 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES R1
Upcoming
USA L. Boika vs NAM C. Van Schalkwyk
JUNIOR BOYS' SINGLES R1
Upcoming
ROU M. Coman vs LTU E. Butvilas [8]
JUNIOR GIRLS' SINGLES R2
Upcoming
SUI C. Naef [4] vs ESP R. Gonzalez Vilar
JUNIOR BOYS' DOUBLES R1
Upcoming
FRA P. Inchauspe/USA C. Williams vs KOR G. Campana Lee/AUS J. Jin
JUNIOR GIRLS' DOUBLES R1
Upcoming
BUL D. Glushkova/ESP R. Gonzalez Vilar vs GER C. Kuhl/GER E. Seidel
COURT 6 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES R1
CZE H. Barton vs USA C. Williams
JUNIOR GIRLS' SINGLES R1
Upcoming
AUS C. Kempenaers-Pocz vs CAN K. Cross
JUNIOR BOYS' SINGLES R2
Upcoming
POL O. Pieczkowski vs BEL G. Bailly [2]
JUNIOR GIRLS' DOUBLES R1
Upcoming
JPN S. Ishii/THA L. Tararudee vs USA A. Krug/USA V. Ray
JUNIOR GIRLS' DOUBLES R1
USA A. Hamilton/USA C. Jauffret vs AUS C. Kempenaers-Pocz/JPN S. Saito
COURT 7 11:00 AM
JUNIOR GIRLS' SINGLES R1
SVK I. Balus vs HUN L. Udvardy [11]
JUNIOR GIRLS' SINGLES R1
Upcoming
GER E. Seidel vs USA S. Lam
JUNIOR BOYS' SINGLES R2
Upcoming
USA A. Kim vs HKG C. Wong [9]
JUNIOR BOYS' DOUBLES R1
Upcoming
CYP C. Koshis/NAM C. Van Schalkwyk vs SUI D. Dietrich/BOL J. Prado Angelo
JUNIOR BOYS' DOUBLES R1
Upcoming
LTU E. Butvilas [1]/HKG C. Wong [1] vs USA A. Kim/USA L. Tien
COURT 8 11:00 AM
JUNIOR GIRLS' SINGLES R1
GBR R. Stoiber vs ITA F. Urgesi
JUNIOR BOYS' SINGLES R1
Upcoming
PER I. Buse [12] vs SVK P. Privara
JUNIOR GIRLS' SINGLES R2
Upcoming
KEN A. Okutoyi vs AUS T. Preston [8]
JUNIOR GIRLS' DOUBLES R1
Upcoming
SVK I. Balus [7]/SVK N. Daubnerova [7] vs CAN M. Kupres/GBR R. Stoiber
COURT 9 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES R1
AUS E. Winter vs BEL A. Blockx
JUNIOR GIRLS' SINGLES R1
Upcoming
E. Khayrutdinova vs JPN S. Saito [12]
JUNIOR GIRLS' SINGLES R2
Upcoming
PHI A. Eala [10] vs SVK N. Vargova
JUNIOR GIRLS' DOUBLES R1
Upcoming
USA N. Block/USA P. Charney vs ITA G. Pedone/ITA F. Urgesi
COURT 11 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES R1
USA J. Braswell vs GBR P. Brady
JUNIOR GIRLS' SINGLES R1
Upcoming
KAZ A. Sagandikova vs USA L. Hovde [3]
JUNIOR BOYS' SINGLES R2
Upcoming
Y. Demin [14] vs USA D. Blanch
JUNIOR BOYS' SINGLES R2
Upcoming
USA M. Zheng [16] vs GBR W. Jansen
JUNIOR GIRLS' DOUBLES R1
Upcoming
CZE L. Havlickova [1]/D. Shnaider [1] vs KAZ S. Kenzhibayeva/KAZ A. Sagandikova
COURT 12 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES R1
USA N. Basavareddy [4] vs SUI D. Dietrich
JUNIOR BOYS' SINGLES R1
Upcoming
USA B. Nakashima vs ARG J. La Serna
JUNIOR GIRLS' SINGLES R2
Upcoming
BEL S. Costoulas [1] vs USA V. Glozman
JUNIOR GIRLS' SINGLES R2
Upcoming
USA I. Jovic vs ARG S. Sierra [5]
JUNIOR BOYS' DOUBLES R1
Upcoming
USA B. Nakashima/USA H. Rivera vs ROU M. Coman/JPN H. Matsuoka
COURT 14 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES R1
FRA A. Gea vs CAN J. Weekes [15]
JUNIOR GIRLS' SINGLES R1
Upcoming
D. Shnaider [7] vs TUR M. Ercan
JUNIOR GIRLS' SINGLES R2
Upcoming
GBR E. McDonald vs M. Andreeva [14]
JUNIOR GIRLS' DOUBLES R1
Upcoming
TUR M. Ercan/BEL A. Waligora vs USA A. Blokhina/CAN A. Xu
COURT 15 11:00 AM
JUNIOR GIRLS' SINGLES R1
USA C. Jauffret vs POL W. Ewald
JUNIOR BOYS' SINGLES R2
Upcoming
ARG L. Midon [6] vs SVK P. Nad
JUNIOR GIRLS' SINGLES R2
Upcoming
A. Gureva vs UKR A. Lopata
JUNIOR BOYS' DOUBLES R1
Upcoming
CZE H. Barton [4]/CZE J. Nicod [4] vs SVK P. Nad/SVK P. Privara
JUNIOR BOYS' AND GIRLS' LUCKY LOSER SIGN-INS CLOSE AT 10:30 AM
JUNIOR BOYS' DOUBLES ALTERNATE SIGN-IN CLOSES AT 1:00 PM
JUNIOR GIRLS' DOUBLES ALTERNATE SIGN-IN CLOSES
COMPLETE
ARTHUR ASHE STADIUM 12:00 PM
WOMEN'S SINGLES R4
CZE P. Kvitova [21] vs USA J. Pegulav[8]
MEN'S SINGLES R4
Upcoming
USA F. Tiafoe [22] vs ESP R. Nadal [2]
7:00 PM
WOMEN'S SINGLES R4
Upcoming
USA D. Collins [19] vs A. Sabalenka [6]
MEN'S SINGLES R4
Upcoming
CRO M. Cilic [15] vs ESP C. Alcaraz [3]
LOUIS ARMSTRONG STADIUM 11:00 AM
MEN'S SINGLES R4
GBR C. Norrie [7] vs A. Rublev [9]
WOMEN'S SINGLES R4
Upcoming
POL I. Swiatek [1] vs GER J. Niemeier
WOMEN'S SINGLES R4
Upcoming
V. Azarenka [26] vs CZE K. Pliskova [22]
MEN'S SINGLES R4
Upcoming
I. Ivashka ITA vs J. Sinner [11]
GRANDSTAND 11:00 AM
MEN'S DOUBLES R3
GER T. Puetz [4]/NZL M. Venus [4] vs COL J. Cabal [13]/COL R. Farah [13]
WOMEN'S DOUBLES R3
Upcoming
FRA C. Garcia [14]/FRA K. Mladenovic [14] vs UKR L. Kichenok [4]/LAT J. Ostapenko [4]
MEN'S DOUBLES R3
Not before 3:00 PM
GBR L. Glasspool [11]/FIN H. Heliovaara [11] vs AUS T. Kokkinakis [8]/AUS N. Kyrgios [8]
MIXED DOUBLES QF
Upcoming
JPN E. Shibahara/CRO F. Skugor vs TBD
COURT 17 11:00 AM
WOMEN'S DOUBLES R3
CHN Y. Xu [7]/CHN Z. Yang [7] vs USA C. Dolehide [12]/AUS S. Sanders [12]
WOMEN'S DOUBLES R3
Not before 12:30 PM
USA D. Krawczyk [6]/NED D. Schuurs [6] vs UKR M. Kostyuk [11]/CHN S. Zhang [11]
WOMEN'S DOUBLES R3
Upcoming
USA C. McNally/USA T. Townsend vs HUN D. Galfi/USA B. Pera
MIXED DOUBLES QF
Upcoming
AUS S. Stosur/AUS M. Ebden vs BEL K. Flipkens/FRA E. Roger-Vasselin
COURT 5 11:00 AM
MEN'S DOUBLES R3
BRA M. Demoliner/POR J. Sousa vs ITA L. Sonego/ITA A. Vavassori
MEN'S DOUBLES R3
Not before 12:30 PM
AUS M. Ebden/AUS M. Purcell vs NED W. Koolhof [2]/GBR N. Skupski [2]
JUNIOR BOYS' DOUBLES R1
Upcoming
USA A. Frusina/USA A. Razeghi vs SRB B. Djuric/POR T. Pereira
JUNIOR BOYS' DOUBLES R1
Upcoming
USA M. Lee/USA C. Woestendick vs ESP M. Landaluce [3]/ESP P. Rodenas [3]
COURT 10 11:00 AM
JUNIOR GIRLS' SINGLES R1
DEN J. Svendsen [13] vs USA K. Hui
JUNIOR BOYS' SINGLES R1
Upcoming
USA H. Rivera vs ESP M. Landaluce [5]
JUNIOR BOYS' SINGLES R2
Upcoming
USA O. Baris vs SUI K. Feldbausch [3]
JUNIOR GIRLS' DOUBLES R1
Upcoming
SLO E. Milic/POL M. Rowinska vs FRA Y. Bartashevich/K. Zaytseva
COURT 13 11:00 AM
JUNIOR GIRLS' SINGLES R1
BEL A. Van Impe vs USA A. Blokhina
JUNIOR BOYS' SINGLES R2
Upcoming
USA K. Kang vs CZE J. Nicod [11]
JUNIOR BOYS' SINGLES R2
Upcoming
PER G. Bueno [7] vs NZL J. Loutit
JUNIOR GIRLS' SINGLES R2
Upcoming
CAN V. Mboko [9] vs DEN R. Munk Mortensen
JUNIOR BOYS' DOUBLES R1
Upcoming
BRA J. Fonseca/JPN R. Sakamoto vs PER G. Bueno [2]/PER I. Buse [2]
COURT 4 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES R1
Upcoming
USA L. Boika vs NAM C. Van Schalkwyk
JUNIOR BOYS' SINGLES R1
Upcoming
ROU M. Coman vs LTU E. Butvilas [8]
JUNIOR GIRLS' SINGLES R2
Upcoming
SUI C. Naef [4] vs ESP R. Gonzalez Vilar
JUNIOR BOYS' DOUBLES R1
Upcoming
FRA P. Inchauspe/USA C. Williams vs KOR G. Campana Lee/AUS J. Jin
JUNIOR GIRLS' DOUBLES R1
Upcoming
BUL D. Glushkova/ESP R. Gonzalez Vilar vs GER C. Kuhl/GER E. Seidel
COURT 6 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES R1
CZE H. Barton vs USA C. Williams
JUNIOR GIRLS' SINGLES R1
Upcoming
AUS C. Kempenaers-Pocz vs CAN K. Cross
JUNIOR BOYS' SINGLES R2
Upcoming
POL O. Pieczkowski vs BEL G. Bailly [2]
JUNIOR GIRLS' DOUBLES R1
Upcoming
JPN S. Ishii/THA L. Tararudee vs USA A. Krug/USA V. Ray
JUNIOR GIRLS' DOUBLES R1
USA A. Hamilton/USA C. Jauffret vs AUS C. Kempenaers-Pocz/JPN S. Saito
COURT 7 11:00 AM
JUNIOR GIRLS' SINGLES R1
SVK I. Balus vs HUN L. Udvardy [11]
JUNIOR GIRLS' SINGLES R1
Upcoming
GER E. Seidel vs USA S. Lam
JUNIOR BOYS' SINGLES R2
Upcoming
USA A. Kim vs HKG C. Wong [9]
JUNIOR BOYS' DOUBLES R1
Upcoming
CYP C. Koshis/NAM C. Van Schalkwyk vs SUI D. Dietrich/BOL J. Prado Angelo
JUNIOR BOYS' DOUBLES R1
Upcoming
LTU E. Butvilas [1]/HKG C. Wong [1] vs USA A. Kim/USA L. Tien
COURT 8 11:00 AM
JUNIOR GIRLS' SINGLES R1
GBR R. Stoiber vs ITA F. Urgesi
JUNIOR BOYS' SINGLES R1
Upcoming
PER I. Buse [12] vs SVK P. Privara
JUNIOR GIRLS' SINGLES R2
Upcoming
KEN A. Okutoyi vs AUS T. Preston [8]
JUNIOR GIRLS' DOUBLES R1
Upcoming
SVK I. Balus [7]/SVK N. Daubnerova [7] vs CAN M. Kupres/GBR R. Stoiber
COURT 9 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES R1
AUS E. Winter vs BEL A. Blockx
JUNIOR GIRLS' SINGLES R1
Upcoming
E. Khayrutdinova vs JPN S. Saito [12]
JUNIOR GIRLS' SINGLES R2
Upcoming
PHI A. Eala [10] vs SVK N. Vargova
JUNIOR GIRLS' DOUBLES R1
Upcoming
USA N. Block/USA P. Charney vs ITA G. Pedone/ITA F. Urgesi
COURT 11 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES R1
USA J. Braswell vs GBR P. Brady
JUNIOR GIRLS' SINGLES R1
Upcoming
KAZ A. Sagandikova vs USA L. Hovde [3]
JUNIOR BOYS' SINGLES R2
Upcoming
Y. Demin [14] vs USA D. Blanch
JUNIOR BOYS' SINGLES R2
Upcoming
USA M. Zheng [16] vs GBR W. Jansen
JUNIOR GIRLS' DOUBLES R1
Upcoming
CZE L. Havlickova [1]/D. Shnaider [1] vs KAZ S. Kenzhibayeva/KAZ A. Sagandikova
COURT 12 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES R1
USA N. Basavareddy [4] vs SUI D. Dietrich
JUNIOR BOYS' SINGLES R1
Upcoming
USA B. Nakashima vs ARG J. La Serna
JUNIOR GIRLS' SINGLES R2
Upcoming
BEL S. Costoulas [1] vs USA V. Glozman
JUNIOR GIRLS' SINGLES R2
Upcoming
USA I. Jovic vs ARG S. Sierra [5]
JUNIOR BOYS' DOUBLES R1
Upcoming
USA B. Nakashima/USA H. Rivera vs ROU M. Coman/JPN H. Matsuoka
COURT 14 11:00 AM
JUNIOR BOYS' SINGLES R1
FRA A. Gea vs CAN J. Weekes [15]
JUNIOR GIRLS' SINGLES R1
Upcoming
D. Shnaider [7] vs TUR M. Ercan
JUNIOR GIRLS' SINGLES R2
Upcoming
GBR E. McDonald vs M. Andreeva [14]
JUNIOR GIRLS' DOUBLES R1
Upcoming
TUR M. Ercan/BEL A. Waligora vs USA A. Blokhina/CAN A. Xu
COURT 15 11:00 AM
JUNIOR GIRLS' SINGLES R1
USA C. Jauffret vs POL W. Ewald
JUNIOR BOYS' SINGLES R2
Upcoming
ARG L. Midon [6] vs SVK P. Nad
JUNIOR GIRLS' SINGLES R2
Upcoming
A. Gureva vs UKR A. Lopata
JUNIOR BOYS' DOUBLES R1
Upcoming
CZE H. Barton [4]/CZE J. Nicod [4] vs SVK P. Nad/SVK P. Privara
JUNIOR BOYS' AND GIRLS' LUCKY LOSER SIGN-INS CLOSE AT 10:30 AM
JUNIOR BOYS' DOUBLES ALTERNATE SIGN-IN CLOSES AT 1:00 PM
JUNIOR GIRLS' DOUBLES ALTERNATE SIGN-IN CLOSES